MØD IDA!
Jeg hedder Ida og er jeres kontaktperson hos KILROY Groups.
Jeg er bindeleddet mellem jer og mit team af rejseglade kollegaer, der elsker at planlægge grupperejser til hele verden.
Jeg hjælper skoler med at skabe overblik og tryghed, så faglige og sociale mål hænger sammen, og jeres internationale strategi kan vokse. Jeg rådgiver også om funding, tager hånd om budget og logistik og sørger for, at alt det praktiske spiller, så I kan fokusere på det vigtigste: eleverne og læringen.
Tag fat i mig, hvis I vil have en uforpligtende snak om jeres internationale aktiviteter - og jeg rejser også gerne en tur forbi jeres skole og ser med jer på, hvordan vi kan optimere eller støtte jeres internationale arbejde.
Brug for sparring?
[email protected] | 33 47 87 05
Kontakt Ida
Hvordan ser en KILROY studietur ud?
Vi hjælper jer med at:
- Spare tid i planlægningen
- Holde styr på budget og logistik
- En studietur, der giver faglig mening før, under og efter rejsen
En KILROY-studietur er mere end en rejse. Det er undervisning i bevægelse, et klasseværelse i verden og mulighed for nye perspektiver.
Vi laver temabaserede studieture, med udgangspunkt i jeres fag og jeres elever. Målet er ikke bare at skifte rammer, men faktisk at styrke faglighed, perspektiv og udsyn gennem oplevelser, der giver mening i undervisningen. Vi ønsker at en studietur skal inspirere eleverne til at blive nysgerrige verdensborgere.
Vi tror på, at læring for alvor rykker, når teori møder virkeligheden. Når eleverne oplever, hvordan faget fungerer uden for klasselokalet og får nye perspektiver på verden og sig selv. En ting er faglighed, en anden er det sociale - fællesskabet i de fælles oplevelser - der styrker relationerne i gruppen.
Derfor skaber vi studieture, der:
- Kobler undervisning og oplevelse tydeligt sammen
- Gør eleverne til aktive deltagere
- Giver plads til refleksion
- Sikrer en en god balance mellem det faglige, sociale og elevernes tid på egen hånd
Vi tager os af det praktiske, alt fra budget og logistik til booking og koordinering, så I kan fokusere på eleverne.
Internationale perspektiver
Internationalisering handler om mere end at rejse ud. Det handler om at åbne verden.
Vi understøtter mobilitets- og samarbejdsforløb som Erasmus+, OPU og Nordplus og hjælper jer med at skabe stærke internationale partnerskaber.
Kort sagt: Vi hjælper jer med at give eleverne erfaringer, der rækker længere end turen.